5 ADIMDA AKILLI MODA TAKİBİ

Modayı takip etmek keyifli de moda kurbanı olmak fena. Kimi baştan aşağı podyumu kopyalar, kimi ister tarzı olsun, nerden başlayacağını bulamaz, kimi alır alır am aaldıklarını saklamaktan öteye geçemez…En sık düşülen moda tuzakları ve kendinizi koruma yollarını aklınıza yazın, modayı hayatınıza başarıyla sokmak için:

1- Dergilerde ve televizyonlarda gördüğünüz ünlülere bakıp onlar gibi görünmek istiyorsanız,  sizin vücüdunuz bu kıyafetleri taşımaya hazır mı? Ya da cüzdanınız? İlham alın ama kendinizi iyi tanıyın, taşıyamayacağınız hiç bir şeye moda diye para harcamayın.

2. Diyet spor devam, kilo veriyorsunuz, haftaya kesin tam olur bu dar gelen pantolon ama…ya kilo veremezseniz…Bedenize uymayan, dar, küçük kıyafetleri nasıl olsa kilo veririm umuduyla almayın. Hafif bollukların nasıl olsa çaresi var. Bel, kol boyu, pantolon paçası gibi kıyafetin duruşunu etkileyen  detayları  ölçülerinize göre ayarlatmayı atlamayın.

3. Belli renk ve stillere sabitlenip, takıntılı kalmayın. Tutarlılıkla tekdüzeliği karıştırmayın. Gözünüzü açın, renkleri, kumaşları keşfedin.Üzerinizde küçük süprizlerle stilinize renk katın.

4.Pantolonunuzdan izi, rengi belli olan, gömlek arasından göz kırpan, penye bluzunuzden dantel desenleri gözüken, kayık yaka kazağınızın yakası kaydıkça beliriveren iç çamaşırları…Hele ki kilo problemi varsa sizi sıkıştıran, fazlalıkları belli eden yanlış çamaşır seçimleri..Saymadıklarımı siz hayal edin. Yanlış çamaşır tuzağına düşmeyin, içinize özen gösterin, içiniz rahat etsin…

5. Ucuzluk kurbanı olmayın . Akıllı alışverişin sefasını sürmek  için önce ihtiyaçlarınızı gözden geçirin, sonra alışverişe çıkın. İhtiyacınız yoksa, keyfe alışveriş yapıyorsanız, kural 1’e geri dönün:)

 

Suna Kabadayı Hakkında;

1997’de Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Politika bölümünden mezun olan Suna Kabadayı; 2004’de Conselle Institute of Image Management, İmaj Yönetimi eğitim programı ve 2005’de Science and Art of Color’da Kişisel Renk Analizi programına katıldı ve aynı yıl kendi firması Sekizincirenk’i kurarak imaj danışmanlığı yapmaya başladı. 2012 yılında New York Üniversitesi Yönetici Koçluğu programına katılan Kabadayı, imaj danışmanlığı ve imaj koçluğu olarak çalışmalarını tekrar yapılandırdı. 1995-2004 arasında global markaların pazarlama süreçlerinde yönetici olarak görev alan Kabadayı, imaj danışmanlığı kapsamında profesyonel imaj, serbest giyim, etkili sunum, sözlü ve sözsüz iletişim, uluslararası iş ve sosyal yaşam etiketi konularında eğitim, danışmanlık ve koçluk hizmeti vermektedir. İlk kitabı “İmajınızı Nasıl Alırsınız: İçten dışa Kişisel İmaj Yönetimi” Şubat 2011’de yayınlanan Kabadayı, ikinci kitabının yayına hazırlık çalışmalarını sürdürmektedir. Kabadayı’nın çeşitli yayın organlarında yazıları yayınlanmakta, ekonomi ve ulusal televizyon kanallarında konuk konuşmacı olarak katıldığı düzenli programlar bulunmaktadır. 2006’da Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği (AICI, Association of Image Consultants International) sertifikalı üyesi olan Kabadayı, 2011’ den bu yana derneğin Türkiye Global Elçilik görevini de sürdürmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>