Kusursuz bir mezuniyet balosu için

Mezuniyet gecelerinin anahtar kelimesi kendin ve sade olmak. Güzel ve şık görünmek için çok abartılı saç, makyaj, kıyafet ve ayakkabı tercih etmenize gerek yok. Amaç yaşınıza uygun abartısız bir görünümle kusursuz olmak. Birkaç detaya dikkat ederseniz geceyi sorunsuz atlatabilirsiniz.

Planlı olun
Mezuniyet gecenizde panik yaşamamak için tüm planlarınızı mezuniyet öncesinde yapın. Kuaför, makyaj, tadilat hatta ayakkabı provası vs

Vücudunuzu bilin
Elbise seçiminde boy, kilo gibi dikkat etmeniz gereken faktörler var ama ne olursa olsun unutmayın içinde rahat etmeyeceğiniz bir elbiseyi giymeyin. Sezonun trendlerinden de olsa elbise size uymuyorsa almayın, moda kurbanı olmayın.

Renkli olun
Renk elbise seçiminizde en önemli kararlardan biri. Siyah mükemmel, risksiz ve sofistike bir seçim ve aynı zamanda bir kadının hayat kurtarıcısıdır çoğu zaman.. Bana kalırsa yine de mezuniyet kıyafetinizin rengi olmamalı. Giyebildiğiniz kadar renkli giyinin o gece. Kıyafeti kişiselleştirmek icin kücük dokunuslar olabilir. Düz tek renk bir elbiseye kontrast renk saten bir kuşak bağlanabilir, arkada bir fiyonk yapılabilir, kuşaga  modern bir bros kullanılabilir.

Ayakkabınızın rahat olmasına dikkat edin
Seçtiğiniz elbisenin rahatlığı kadar ayakkabınızın rahatlığı da önemli. Geceden önce mutlaka birkaç saat giyin.

Yemeklere dikkat
Mezuniyet gecenizin güzel geçmesi için birkaç gün öncesinden çok ağır olmayan, yemekler yemeye dikkat edin.

Arkadaşlarınızın ne giydiğini bilin
Arkadaşlarınızın ve çevrenizin o gece ne giyeceği konusunda bilginiz olursa onlarla aynı elbiseyi giyme kabusundan kurtulabilirsiniz. Hazır giyim seçimlerde bazen aynı partide aynı kıyafetle karşılaşmak mümkün, o yüzden desenli kıyafet seçimlerinde dikkat edilmeli. Çok yaygın bir mağaza ağı varsa desenli elbise dogru tercih olmayacaktır, daha düz renk bir elbise seçmeli.

Eğer size eşlik edecek biri varsa onun da ne giyeceği hakkında bilginiz olsun.

Abartılı saç, makyajdan kaçının

Saçlarda kaskatı, spreyli bukleler, lüleler ya da tepede yığılmış büyük topuzlar yerine doğal görünümlü, düz fönlü bir saç ya da kıyafetinizin renklerinde çiçekli bir tokayla tutturulmuş enerjik bir at kuyruğu gençliğinizi vurgular.

Makyajda sizi yaşlı gösteren kalın, tabaka tabaka uygulanmış bir fondöten ve gözlerde topaklanmış rimel, ile koyu göz farı uygulamalarından uzak durun. Gençliğiniz tazeliğiniz ortaya çıkaracak hafif bir makyaj uygulayın.

Acil durum uyarıları ve önerileri:

Mezuniyet gecelerinin tekrarı yok, eğlenmeye bakın. Sanırım en değerli öneri bu olurdu! Bu noktada yediğinize içtiğinize dikkat etmek önemli yoksa gecenin tadı kaçar.

Çantanızda bir çengelli iğne bir de iğne iplik acil müdahelelerde kurtarıcı olabilir. Artık iç çamaşırı mağazalarında yapışkan bantlar da var.

Ayakkabı vurmalarına karşı yarabantı yanınızda bulundurabilirsiniz.

Yedek çorap da alınabilirse bir sıkıntı daha ortadan kalkmış olur.

Yemekli bir davetse unutulmasın, sıvılar sağda katılar solda, yani onun ekmeği salatası servis tabağının sağında yer alır. Çatal bıçak kullanımındaysa dıştakilerle başlanır.

Fikir vermesi açısından beğendiğim mezuniyet elbiselerini aşağıda görebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 


 

Son olarak 2014’ün moda mezuniyet renkleri:

1- Mercan 2- Aqua&Nane 3-Beyaz 4-Kırmızı 5-Mavi 6- Açık Mavi 7- Pembe

 

Tebrikler ve iyi eğlenceler!

Suna Kabadayı Hakkında;

1997’de Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Politika bölümünden mezun olan Suna Kabadayı; 2004’de Conselle Institute of Image Management, İmaj Yönetimi eğitim programı ve 2005’de Science and Art of Color’da Kişisel Renk Analizi programına katıldı ve aynı yıl kendi firması Sekizincirenk’i kurarak imaj danışmanlığı yapmaya başladı. 2012 yılında New York Üniversitesi Yönetici Koçluğu programına katılan Kabadayı, imaj danışmanlığı ve imaj koçluğu olarak çalışmalarını tekrar yapılandırdı. 1995-2004 arasında global markaların pazarlama süreçlerinde yönetici olarak görev alan Kabadayı, imaj danışmanlığı kapsamında profesyonel imaj, serbest giyim, etkili sunum, sözlü ve sözsüz iletişim, uluslararası iş ve sosyal yaşam etiketi konularında eğitim, danışmanlık ve koçluk hizmeti vermektedir. İlk kitabı “İmajınızı Nasıl Alırsınız: İçten dışa Kişisel İmaj Yönetimi” Şubat 2011’de yayınlanan Kabadayı, ikinci kitabının yayına hazırlık çalışmalarını sürdürmektedir. Kabadayı’nın çeşitli yayın organlarında yazıları yayınlanmakta, ekonomi ve ulusal televizyon kanallarında konuk konuşmacı olarak katıldığı düzenli programlar bulunmaktadır. 2006’da Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği (AICI, Association of Image Consultants International) sertifikalı üyesi olan Kabadayı, 2011’ den bu yana derneğin Türkiye Global Elçilik görevini de sürdürmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>