Spor ayakkabı devri

Gardrobun patroniçesi topuklu ayakkabıların tahtı sallanıyor, artık araştırmalarda bunu söylüyor.

 

İngiltere’de yapılan araştırma diyor ki geçen yıl ayakkabı alan kadınların %37’si spor ayakkabıları tercih etmiş, topukluları tercih edenler %33. İlk kez spor ayakkabı satışları topukluları geçiyor. Özellikle 35-44 yaş aralığı kadınların %48’i tercihini bu yönde yaparken görülüyor ki spor ayakkabı trendi sadece yirmilerindeki gençler için değil. ( yani 35 sonrası gençler bizler de aynı arayıştayız: rahatlık) Yine %59 düz ayakkabı giymeyi tercih ediyorum derken sadece %12 topuklu tercih ediyorum demiş.

Ben ve kızım :)

Ben ve kızım :)


Bir başka önemli sonuç da kadın tüketicilerin %54 buçuklu numara ( ben de! ) dar yada geniş kalıp gibi ayrımlar istediği ve bir standardizasyona gitmesini talep ettiği yönünde.

 


Araştırma bizde yapılsa farklı sonuç çıkar mı , pek sanmıyorum; rahatlık dünyada yükselen bir trend, duymak hem de iyi duymak lazım.

Suna Kabadayı Hakkında;

No description. Please update your profile.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>