2014-2015 Futbol Formaları

Hemen bütün önemli futbol ligleri bitti ancak futbol takımları pazarlama faaliyetlerine devam ediyor. Real Madrid, Şampiyonlar Ligi’ni aldı ve hemen ardından gelecek sezon giyeceği formalarını görücüye çıkardı. Geçtiğimiz yılın en iyisi Bayern Münih, 1-2 hafta önce Almanya Kupası final maçında gelecek yılın formasını giydi. Chelsea’nin forma tanıtımı da dış basında çok ses getirdi. Üst üste yeni forma tanıtımı haberleri gelince ben de takımların yeni formalarına bir göz gezdirdim ve beğendiklerimi sizlerle paylaşmak istedim.

 

  • Bana bu yazıyı yazmama sebep olan forma bu aslında. Real Madrid’in dış sahada giyeceği formaymış bu. Fuşya renk erkeklerin tepkisini çekebilir. Ben rengini ve formadaki detayları çok beğendim. Marka farklılaştırması açısından da önemli bir renk tercihi olmuş. Bu formayı kim televizyonda görürse özellikle benim gibi futboldan uzak olanlar bile  “Real’in maçı var” diyecektir.

  • Bayern Münih’in içerde giyeceği forma geçmişten izler taşıyor. Formanın renklerinde ve tasarımında 70’ler 80’ler esintisi var. Aslında Bayern bunu hep yapıyor. 4-5 senede bir nostalji yapıyorlar.

 

 

  • Juventus, bu neon yeşili formayı deplasmanlarda giyecek. Siyah beyaz klasik formalarının yanında bu hareketli, renkli forma taraftarlarını heyecanlandıracaktır.

 

Suna Kabadayı Hakkında;

1997’de Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Politika bölümünden mezun olan Suna Kabadayı; 2004’de Conselle Institute of Image Management, İmaj Yönetimi eğitim programı ve 2005’de Science and Art of Color’da Kişisel Renk Analizi programına katıldı ve aynı yıl kendi firması Sekizincirenk’i kurarak imaj danışmanlığı yapmaya başladı. 2012 yılında New York Üniversitesi Yönetici Koçluğu programına katılan Kabadayı, imaj danışmanlığı ve imaj koçluğu olarak çalışmalarını tekrar yapılandırdı. 1995-2004 arasında global markaların pazarlama süreçlerinde yönetici olarak görev alan Kabadayı, imaj danışmanlığı kapsamında profesyonel imaj, serbest giyim, etkili sunum, sözlü ve sözsüz iletişim, uluslararası iş ve sosyal yaşam etiketi konularında eğitim, danışmanlık ve koçluk hizmeti vermektedir. İlk kitabı “İmajınızı Nasıl Alırsınız: İçten dışa Kişisel İmaj Yönetimi” Şubat 2011’de yayınlanan Kabadayı, ikinci kitabının yayına hazırlık çalışmalarını sürdürmektedir. Kabadayı’nın çeşitli yayın organlarında yazıları yayınlanmakta, ekonomi ve ulusal televizyon kanallarında konuk konuşmacı olarak katıldığı düzenli programlar bulunmaktadır. 2006’da Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği (AICI, Association of Image Consultants International) sertifikalı üyesi olan Kabadayı, 2011’ den bu yana derneğin Türkiye Global Elçilik görevini de sürdürmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>